با کسی که عذاب وجدان داره که عامل بدبختی کسی بوده و باید یه زمانی کاری می‌کرده ولی نکرده، و الان با اینکه شدیدا در پی جبرانش هست، همچنان در عذابه چه باید کرد؟؟؟؟؟؟

وقتی داستان رو برام کامل تعریف می‌کنه، به نظرم کار اشتباهی نکرده، و در اون لحظه کاری که فکر می‌کرده واقعا درسته رو انجام داده ولی خب بعضی چیزا فقط با گذشت زمان روشن می‌شه، با گذشت زمان انسان رشد می‌کنه و می‌تونه بفهمه چه کاری درست بوده و چه کاری اشتباه این‌که الان بگیم من اون موقع کار اشتباه رو انجام دادم، دلیل بر این که قصد داشتم که یه کار اشتباه رو انجام بدم نبوده!! نیتم خیر بوده، ما که اون موقع، آدم الان نبودیم ما که اون موقع خیلی از چیزا رو نمی‌دونستیم.

احتمالا برای خیلی‌هامون، خیلی از این‌ اتفاق‌ها افتاده ولی خب، عواقب بعضیاش خیلی سنگینه. که به نظر من هم واقعا نمی‌شه کاری کرد

چرا الکی خودمون رو سرزنش کنیم و این‌همههههه در عذاب باشیم؟؟؟؟؟

آیا همیشه، اون اتفاقی که باید بیفته، نمیفته؟! و سناریو اگر عوض هم می‌شد، همین آش بود و همین کاسه؟ یا نه اصلا شاید بدتر می‌شد و الان باید به این فکر می‌کردیم که ای بابا. چرا فلان موقع این کار رو کردم، اگر نمی‌کردم الان طرف این اتفاقا براش نیفتاده بود!!!

خلاصه که انقدر خودمون رو برای اتفاقای گذشته سرزنش نکنیم تنها کاری که از دستمون برمیاد جبرانه و اگر داریم جبرانش می‌کنیم دلیلی برای این حجم از عذاب وجود نداره!!

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها